Forum Ancyra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Ancyra

Rahat rahat geyik yapabileceğiniz bir forum...

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Battle for Troy

4 posters
YazarMesaj
white_fare
Admin
Admin
white_fare

Erkek
Yer : ancyra
Meslek/Hobiler : öğrenciyis/espri yapmak

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimeC.tesi Eyl. 08, 2007 12:55 am

Battle for Troy Ads30510

Oyun 2007 yapımıymış (bana hiç inandırıcı gelmedi. Oyuna başladığım anda grafikler bana Praetorians' ı anımsattı). Konu şu: Truva savaşı öncesinde ve sırasında Truvalılar veya Yunanlılar ile genellikle Tanrılar için bazı görevleri yapmamız gerekiyor. Ana menüde "Trojen Campaign"i veya "Greek Campaign"i seçerek bu görevleri yapabiliriz. İşte oyunun ilk eksisi: Her iki ülkede de aynı görevleri yapıyorsunuz. Neyse, oynanışa geçmeden önce şunu da söyleyeyim ki menülerdeki yazıların o dönemin yazı tipinde olması insanın dikkatini çekiyor ve kendinizi o dönemde hissediyorsunuz.

Battle for Troy A10

İlk bölümde size kahramanınız ve 3 tane Healer (Healerlar her bölümün başında 3 tane veriliyor sanırım) veriliyor. Bu Healerlar' a bir şey olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor çünkü sizin askerlerinizin canlarını yükseltebiliyorlar ve asıl önemlisi ilerde büyü yeteneğiniz olduğu zamanlarda sadece bu adamlar büyü yapabiliyorlar - sandığım kadarıyla da herhangi bir binadan bu insanları üretemiyoruz. Oyundaki diğer askerler ise Spearmen, Swordsmen, Archers,....(henüz hiçbir atlı askerle karşılaşmadığım için devamını getiremiyorum kusura bakmayın)

Battle for Troy A210

Oyundaki bina sistemi ise şöyle: Her haritada 5 tane olmak üzere "tower"lar var. Eğer bunlardan nötr olanların yanına gelirseniz bir bakıma canlanıyorlar, düşmanlarınkilerin yanına gidersenizse yok etmeniz gerekiyor yoksa size kendiliğinden ok atabiliyorlar. Bölüm geçmek için hiçbir yararı yok ama yine de bütün nötr towerları canlandırsanız iyi olur. "Madem yararı yok neden canlandırayım ki??" demeyin çünkü 1 tower her dakika size 300 altın veriyor. (Bu altınları kazanmanın başka yollarını aşağıda anlatacağım) Bu towerlar dışında kışla veya ahır (sanmıyorum ama belki başka binalar da yapılabiliyordur) yapabiliyorsunuz - ben henüz herhangi ahır yap(a)madım. Bu binalardan yapabilmek için haritanın boş bir yerine tıklayıp sağ alt köşeden binanızı seçip boş bir yere sağ tıklıyorsunuz.

Battle for Troy A310

Altın kazanmak için haritada duran altın kavanozlarını, külçelerini vb. topluyorsunuz. Bu kavanozlardan aynı zamanda artifact da kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bir düşman askeri öldürdüğünüzde veya düşman binası yıktığınızda da bu altın kavanozlarından veya külçelerinden çıkabiliyor. Fena bir oyun sayılmaz, eğer oynamak isterseniz bana özel mesajla ulaşabilirsiniz Wink

En son tarafından C.tesi Eyl. 08, 2007 1:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://ancyra.mam9.com   ////   thehaven.forumotion.com
JnBrC
Çavuş
Çavuş
JnBrC

Erkek
Yer : İstanbul

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Geri: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimeC.tesi Eyl. 08, 2007 10:52 am

Evet banada oyunun 2007 yılı yapımı olduğu hiç inandırıcı gelmedi. Garfikler berbat. Boşu boşuna zamanlarını harcamışlar. Oynanabilirlik gslse sorun olmaz ama ikiside kötüyse para bile vermeye değmes. Main menu bile bana çok kötü geldi. Neutral Ancak paylaşım için saol. Uğraşmışın. Smile
http://www.soldat-tr.com
Boromir
Admin
Admin
Boromir

Erkek
Yer : Ankara
Meslek/Hobiler : Talebe değil Amele / Tarih

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Geri: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimeC.tesi Eyl. 08, 2007 8:52 pm

white_fare kaynağın neresi , bu oyun 2003 veya 2004 te çıktı. O zaman dergide incelemesini görmüştüm.
https://ancyra.mam9.com
JnBrC
Çavuş
Çavuş
JnBrC

Erkek
Yer : İstanbul

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Geri: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimeC.tesi Eyl. 08, 2007 9:26 pm

Boromir demiş ki:
white_fare kaynağın neresi , bu oyun 2003 veya 2004 te çıktı. O zaman dergide incelemesini görmüştüm.

Doğrudur Exclamation
http://www.soldat-tr.com
white_fare
Admin
Admin
white_fare

Erkek
Yer : ancyra
Meslek/Hobiler : öğrenciyis/espri yapmak

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Geri: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimeC.tesi Eyl. 08, 2007 11:44 pm

Boromir demiş ki:

Kaynağım oyunu bulduğum sitedeki link Very Happy Very Happy o kadar güvenilmez olduğu kanıtlanmış oldu işte Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
https://ancyra.mam9.com   ////   thehaven.forumotion.com
Linkingmania
Moderatör
Moderatör
Linkingmania

Erkek

Battle for Troy Empty
MesajKonu: Geri: Battle for Troy   Battle for Troy Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 4:37 pm

ya bende grafikleri begenmedim... oynanabilirliğide kotu geldi...

Battle for Troy
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» The Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth
» The Battle For Middle Earth: Rise Of The Witch King