Forum Ancyra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Ancyra

Rahat rahat geyik yapabileceğiniz bir forum...

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Call of Duty 1 - İnceleme

YazarMesaj
Boromir
Admin
Admin
Boromir

Erkek
Yer : Ankara
Meslek/Hobiler : Talebe değil Amele / Tarih

Call of Duty 1 - İnceleme Empty
MesajKonu: Call of Duty 1 - İnceleme   Call of Duty 1 - İnceleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 1:13 pm

Call of Duty 1

Call of Duty 1 - İnceleme Call_Of_Duty-front

Platform:
PC
Tür:
Action
Multiplayer:
Var
Yayıncı:
Activision
Yapımcı:
Infinity Ward
Çıkış Tarihi:
2003 sonbahar

İkinci Dünya Savaşı hakkında bir sürü oyun işte onlardan biri "Göreve Çağrı". Oyuna insana gaz veren giriş videosuyla başlıyoruz. Oyunda sırasıyla Amerikalılarla ,İnglizlerle ve Ruslarla oynuyoruz. Bunlar gerçek savaş hikayeleri ve oyundaki silahlarda tamamen gerçek hayattan. Ekranın sol alt köşesinde bir radar var ve buradan nereye doğru gitmeniz gerektiğini görebilirsiniz.
Bu kadar konuşma yeter gelelim ilk bölüme, bu bölüm eğitim bölümü,savaşa gide bir asker gibi eğitim alıyoruz (EĞİTİM ŞART). Devam edelim Amerikalılarda bize görevleri Captain Foley diye bir yüzbaşı veriyor. Buna gıcık olsanızda öldümeyin sonra bölüme en son saveden başlamak zorundasınız.

Call of Duty 1 - İnceleme Callofduty_recenze05
Call of Duty 1 - İnceleme Call_of_duty_01

Genel olarak Amerikalıların bölümleri kolay bir tek powcampda zorlanabilisiniz . 10 dakika içinde 5 askerle bir Nazi kampını basıp bir İngiliz subayını kurtarmanız isteniyor. Sonra İngilizlere geçiyorsunuz. Burada görevleri Captain Price veriyor (İyi adam diğeri gibi gıcık değil). Bu bölümler zor. İngiliz özel kuvvetlerinde olduğunuz için sizden tek başınıza bir barajı ve bir savaş gemisini almanızı isteyecekler.
Ne yazık ki bu bölümde Captain Price ölüyor.

Call of Duty 1 - İnceleme 7
Call of Duty 1 - İnceleme 4
Call of Duty 1 - İnceleme 13112003-1
Call of Duty 1 - İnceleme CallOfDuty_1

Ve sonunda Rus bölümlerine geçiyoruz. İlk bölüm zor gibi gelebilir ama sizi şaşırtacak kadar kısa. Keskin nişancı Rus askerinin yanına gidince bölüm anlaşılıyor. Bir sonraki bölümde kızıl meydanı ele geçiriyosunuz. (Bu iki bölümün başında sadece 5 merminiz oluyor)

Call of Duty 1 - İnceleme Callofduty5
Call of Duty 1 - İnceleme 19

Neyse Rus bölümleri devam ediyor 5 bölüm sonra, iki tane tank bölümü var. Tank bölümlerinde sonra bir amerikan bir ingiliz bölümü var .

Call of Duty 1 - İnceleme 32

Ve son bölüm Berlin. Sovyet çavuşu olarak oynuyorsunuz. Alman meclis binasının üzerinde Sovyet bayrağı sallayınca oyun bitiyor.

Call of Duty 1 - İnceleme Redflagberlin1ny9
Call of Duty 1 - İnceleme Cod_reichstag

Yükleme ekranlarıda çok güzel dizayn edilmiş, Amerikalılarda Martin ,günlük tutuyor , İngilizlerde Evans'a çok gizli belge geliyor, Ruslarda bazı bölümlerde oluyor ondada yıpranmış bir kağıtta mektup oluyor.

Call of Duty 1 - İnceleme 22
Call of Duty 1 - İnceleme 15
Call of Duty 1 - İnceleme 255COD_1
Call of Duty 1 - İnceleme 23
Call of Duty 1 - İnceleme 25
Call of Duty 1 - İnceleme 27
Call of Duty 1 - İnceleme 29
Call of Duty 1 - İnceleme 30

Biraz da oyundaki silahlardan bahsetmek istiyorum. Oyun her ülkenin en bir makineli bir normal tüfeği var. Bana göre en iyi silahlar PPSh(Sovyet) ve FG42(Alman).Neden? PPSh çünkü şarjörleri 71 mermilik, FG42 çünkü (sadece dört bölümde çıkmasına rağmen) hem makineli silah hem de dürbünü var. Tanklar konusunda fazla bir şey söyleyemem , sadece Rus ve Alman tankları var. Her ne kadar COD2 çıkınca grafik açısında yetersiz kalsada COD 1 hala benim favorim.
Bir Boromir yazısıdır.
https://ancyra.mam9.com

Call of Duty 1 - İnceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Call of Duty: United Offensive