Forum Ancyra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Ancyra

Rahat rahat geyik yapabileceğiniz bir forum...

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hortkuluk Nedir?

2 posters
YazarMesaj
white_fare
Admin
Admin
white_fare

Erkek
Yer : ancyra
Meslek/Hobiler : öğrenciyis/espri yapmak

Hortkuluk Nedir? Empty
MesajKonu: Hortkuluk Nedir?   Hortkuluk Nedir? Icon_minitimePtsi Eyl. 03, 2007 12:13 am

Hortkuluktan büyücü dünyasının en karanlık, en kötü icadı olarak bahsedilir. Hortkuluk yapmak isteyen bir kişinin, birisini öldürmesi gerekmektedir. Öldürdükten sonra ise kendi ruhunu bölebilir ve bu parçalardan birini herhangi bir eşya içine hapsedebilir. Böylece kişi ölse bile, bu eşya yok edilmediği için kişinin ruhu da yaşayacaktır ve bir gün tekrar dirilebilir. Bugüne kadar en karanlık büyücüler bile ruhlarını en fazla iki parçaya bölmüşlerdir (yani tek bir hortkuluk yapmışlardır - tek hortkuluk çünkü daha fazlası ruhunuzu parçaladığınız için size zarar verir) ancak Voldemort'un altı tane hortkuluğu olduğu tahmin edilmektedir. Bu tahminin sebeplerinden biri Voldemort'un Prof. Slughorn'la konuşurken de belirttiği gibi "7" rakamının sihirli dünyada uğurlu olmasıdır. Diğer sebebi de yine Voldemort' un söylediği şu sözden de anlayabiliriz:

"...Bedenimden koparıldım, ruh bile değildim, en değersiz hayaletten de beterdim... ama yine de, hayattaydım. Neydim, ben bile bilmiyorum... Ben, ölümsüzlüğe ulaşan yolda herkesten daha ileri gitmiş olan ben. Amacımı biliyorsunuz - ölümü fethetmek. Ve şimdi, sınandım ve anlaşıldı ki, deneylerimden bir ikisi işe yaramış... çünkü öldürülmedim, oysa lanet bunu yapmalıydı...."(AK,sf 764 - 765)

Eh, ruhunu yedi parçaya böldüğü için de görünüşü burunsuz, bembeyaz yaratık gibi bir şeydir. Bu hortkulukları sayesinde Voldemort, Harry Potter'ı öldürmeye çalıştığı zaman büyüsü geri teptiğinde ölmemiştir, ancak neden hortkuluklardan böyle bahsedildiğini bizzat yaşamıştır; ne ruh ne insan olarak, belirsiz bir biçimde 14 yıl yaşamla ölüm arasında kalmıştır.

Hortkuluk'u olan birisini öldürmek için önce kişinin hortkuluklarını yok etmek gerekmektedir. Şu an hortkulukların nasıl yok edildiğini bimiyoruz; ancak şunu biliyoruz ki Tom Riddle'ın güncesi Voldemort'un hortkuluklarından biriydi ve Harry basiliskin dişiyle o günceyi yok etti. Dumbledore Slytherin'in yüzüğünü, R.A.B. ise yine Slytherin'in madalyonunu yok etti, ancak ikisinin de bu iki hortkuluğu nasıl yok ettiğini bilmiyoruz...
https://ancyra.mam9.com   ////   thehaven.forumotion.com
Linkingmania
Moderatör
Moderatör
Linkingmania

Erkek

Hortkuluk Nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Hortkuluk Nedir?   Hortkuluk Nedir? Icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2007 5:54 pm

ya super bişi ama deil mi bole ruhunu boluosun cok canice kendini satıosun gibi ama olumsuzluk sonucta bence super!!Very Happy

Dusunsenize gozluk kabını seçiosun bunun için:D anneee gozluk kabımı bırakk!Very Happy super olurdu

Hortkuluk Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası